Dzień Ziemi w ZSP im. JP II w Jaskrowie

Każdego roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, który często nazywany jest też Międzynarodowym Dniem Ziemi. Celem tego wydarzenia jest promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą. W tym roku podobnie jak w ubiegłym, święto odbywało się pod hasłem "Zainwestuj w naszą planetę". Obchody Dnia Ziemi w ZSP w Jaskrowie odbywały się w dniach 20 - 21 kwietnia.
Odpowiednio wcześniej członkowie szkolnego wolontariatu wykonali plakaty promujące zaplanowane na te dni akcje. W czwartek 20 kwietnia wszyscy chętni uczniowie z klas IV - VIII mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ekologii w konkursie online. Najlepsze wyniki osiągnęli:

w kategorii kl. IV - VI:

- Ksawery Dragon i Igor Dawidowicz - ex aequo I miejsce

- Piotr Radecki II miejsce

- Malwina Walaszczyk i Liliana Dragon - ex aequo III miejsce

w kategorii kl.VII - VIII:

- Anna Sieradzka - I miejsce

- Michalina Stępień - II miejsce

W piątek 21 kwietnia rozstrzygnięty został międzyklasowy konkurs na najciekawszą gazetkę ścienną o tematyce ekologicznej. W najmłodszej grupie wiekowej I miejsce przyznano ex aequo przedszkolakom i zerówce. W klasach I - III pierwsze miejsce zajęła klasa druga, a drugie klasa trzecia, natomiast wśród starszych I miejsce klasa czwarta, II miejsce klasa piąta , pozostałym ze względu na wyrównany poziom postanowiono przyznać III miejsce.

Nasza szkoła włączyła się również w ogólnopolską akcję ,,Sprzątamy Dla Polski". Uczniowie klas VII i VIII pod opieką nuczycielek geografii: Wioletty Kołodziejskiej i Beaty Arciszewskiej porządkowali teren wokół szkoły, pobliskie przystanki autobusowe, pobocza oraz skwer. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała pracy , a duże zaangażowanie uczestników spowodowało, że akcja przebiegła bardzo sprawnie.

Ponadto uczniowie naszej szkoły wykonali prace na powiatowy konkurs ekologiczny ,,Ekologiczna zabawka". Jego rozstrzygnięcie nastąpi jednak w poźniejszym terminie.

Organizatorzy obchodów Dnia Ziemi w ZSP w Jaskrowie dziękują całej społeczności szkolnej za włączenie się w podjęte z tej okazji inicjatywy !

B.A.