A- A+

5 Gromada Zuchowa "Przyjaciele Pana Kleksa"

36 Jesienny Złaz Zuchowy w Złotym Potoku

7 października 2023r. zuchy 5 GZ Przyjaciele Pana Kleksa z druhną Grażyną Jaksender i przyboczną Kingą Kowalczyk wyruszyły do Złotego Potoku na 36 Jesienny Złaz Zuchowy.

czytaj więcej
SUKCESY 5 GZ Przyjaciele Pana Kleksa 2022/2023 - podsumowanie

17.06.2023r. uczestniczyliśmy w Zlocie Hufca Częstochowa w Pająku podczas którego drużynowa 5 GZ Przyjaciele Pana Kleksa - Grażyna Jaksender otrzymała Oskara Hufcowego i tytuł : „ Drużynowy Zuchowy 2023”, natomiast zuchenka Milena Fresel odebrała Oskarka Zuchowego- maskotkę misia i tytuł „Zuch na 102”.

czytaj więcej
37 WIOSENNY ZŁAZ ZUCHOWY W OLSZTYNIE

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi i z tej okazji zuchy z 5 GZ Przyjaciele Pana Kleksa wzięły udział w 37 Wiosennym Złazie Zuchowym, który odbył się w Olsztynie.

czytaj więcej
DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ 2023

W miniony weekend - 25 lutego 2023 r. w naszym Hufcu odbyły się obchody Dnia Myśli Braterskiej! Z tej okazji zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy oraz instruktorzy spotkali się na zajęciach w pionach metodycznych w Szkole Podstawowej nr.38 w Częstochowie.

czytaj więcej
Kolorowo!, Bajkowo!, Wesoło!, Tanecznie! - Zuchowy Bal Karnawałowy 2023

Jak wiadomo karnawał to czas radości, hucznych zabaw i tańców. Dlatego 10 lutego 2023 roku zuchy z naszego hufca bawiły się na balu karnawałowym w szkole podstawowej w Jaskrowie.

czytaj więcej
SUKCES ZUCHA 5 GZ PRZYJACIELE PANA KLEKSA!

Zuch Piotr Radecki zdobył II miejsce w Regionalnym Konkursie Plastycznym „BRATERSTWO” i otrzymał Nagrodę Dyrektora Ośrodka Regionalnego w Częstochowie.

czytaj więcej
Zuchowa Wyprawa do Akademii Pana Kleksa

W  sobotę , 15 października 5 GZ  Przyjaciele Pana Kleksa wyruszyła  na 35 Jesienny Złaz Zuchowy pod hasłem „Wyprawa do Akademii Pana Kleksa. Trasa złazu wiodła przez rezerwat Parkowe w Złotym Potoku, gdzie mogliśmy podziwiać uroki Złotej Polskiej Jesieni.

czytaj więcej
„Śladami Stasia i Nel do Afryki” – Biwak zuchowy 21 - 23.08.2022

W niedzielę 21 sierpnia 2022 roku  wspólnie z naszą zaprzyjaźnioną gromadą z Kłomnic "Roztańczone Świetliki”" wyruszyliśmy autokarem do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Siedlcu na wspaniałą przygodę "Śladami Stasia i Nel do Afryki”.   

czytaj więcej
Oskary Hufcowe 2022 - sukces 5 GZ Przyjaciele Pana Kleksa!

Podczas czerwcowego Zlotu Hufca Częstochowa w Pająku odbyła się Gala Oskarów Hufcowych, na którym zuchenka  Dominika Muś  została laureatką Zuchowego Oskarka 2022,

czytaj więcej
36 Wiosenny Złaz Zuchowy

W sobotę 21 maja odbył się 36 Wiosenny Złaz Zuchowy pt.  „W krainie bajek i baśni” W wietrzny poranek zuchy  5 GZ Przyjaciele Pana Kleksa ruszyły w poszukiwaniu postaci z bajek w okolice Olsztyna.

czytaj więcej
Powrót