A- A+

5 Gromada Zuchowa "Przyjaciele Pana Kleksa"

37 WIOSENNY ZŁAZ ZUCHOWY W OLSZTYNIE

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi i z tej okazji zuchy z 5 GZ Przyjaciele Pana Kleksa wzięły udział w 37 Wiosennym Złazie Zuchowym, który odbył się w Olsztynie.

czytaj więcej
DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ 2023

W miniony weekend - 25 lutego 2023 r. w naszym Hufcu odbyły się obchody Dnia Myśli Braterskiej! Z tej okazji zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy oraz instruktorzy spotkali się na zajęciach w pionach metodycznych w Szkole Podstawowej nr.38 w Częstochowie.

czytaj więcej
Kolorowo!, Bajkowo!, Wesoło!, Tanecznie! - Zuchowy Bal Karnawałowy 2023

Jak wiadomo karnawał to czas radości, hucznych zabaw i tańców. Dlatego 10 lutego 2023 roku zuchy z naszego hufca bawiły się na balu karnawałowym w szkole podstawowej w Jaskrowie.

czytaj więcej
Zuchowa Wyprawa do Akademii Pana Kleksa

W  sobotę , 15 października 5 GZ  Przyjaciele Pana Kleksa wyruszyła  na 35 Jesienny Złaz Zuchowy pod hasłem „Wyprawa do Akademii Pana Kleksa. Trasa złazu wiodła przez rezerwat Parkowe w Złotym Potoku, gdzie mogliśmy podziwiać uroki Złotej Polskiej Jesieni.

czytaj więcej
„Śladami Stasia i Nel do Afryki” – Biwak zuchowy 21 - 23.08.2022

W niedzielę 21 sierpnia 2022 roku  wspólnie z naszą zaprzyjaźnioną gromadą z Kłomnic "Roztańczone Świetliki”" wyruszyliśmy autokarem do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Siedlcu na wspaniałą przygodę "Śladami Stasia i Nel do Afryki”.   

czytaj więcej
Oskary Hufcowe 2022 - sukces 5 GZ Przyjaciele Pana Kleksa!

Podczas czerwcowego Zlotu Hufca Częstochowa w Pająku odbyła się Gala Oskarów Hufcowych, na którym zuchenka  Dominika Muś  została laureatką Zuchowego Oskarka 2022,

czytaj więcej
36 Wiosenny Złaz Zuchowy

W sobotę 21 maja odbył się 36 Wiosenny Złaz Zuchowy pt.  „W krainie bajek i baśni” W wietrzny poranek zuchy  5 GZ Przyjaciele Pana Kleksa ruszyły w poszukiwaniu postaci z bajek w okolice Olsztyna.

czytaj więcej
Sukces 5 Gromady Zuchowej Przyjaciele Pana Kleksa na festiwalu piosenki harcerskiej i bajkowej „Ty druha we mnie masz”

Na Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Bajkowej- „Ty druha we mnie masz”, który odbył się w sobotę 8 maja 2022 r. na sali muzyczno- teatralnej „Zygmunt” przy kościele św. Zygmunta w Częstochowie gromady i drużyny harcerskie stworzyły cudowną atmosferę świetnie przygotowanymi piosenkami i kostiumami.

czytaj więcej
34 Jesienny Złaz Zuchowy w Złotym Potoku

W  sobotę  9 października odbył się 34 Jesienny Złaz Zuchowy w Złotym Potoku. W rześki poranek zuchy 5 Gromady Zuchowej Przyjaciele Pana Kleksa ruszyły w poszukiwaniu Shreka.

czytaj więcej
35 Wiosenny Złaz Zuchowy „Wyprawa do Nibylandii”

W sobotę 29 maja 5 GZ Przyjaciele Pana Kleksa wspólnie z innymi gromadami Hufca Częstochowa spotkali  się na parkingu pod Spichlerzem w Olsztynie na 35 Wiosennym Złazie  Zuchowym „Wyprawa do Nibylandii”.

czytaj więcej
Powrót