Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Kwiecień uznawany jest za miesiąc świadomości autyzmu. Na całym świecie przeprowadzane są w tym czasie akcje mające na celu pomoc w zrozumieniu tego zaburzenia i uwrażliwienie innych na problemy dotkniętym nim osób.

W miniony piątek (31.03.2023) obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu- z tej okazji gościliśmy Panią Sylwię Szmul ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Autyzmem, która przeprowadziła dwie prelekcje dla uczniów klas IV-VIII. Dowiedzieliśmy się m. in. jak osoby z autyzmem przetwarzają bodźce płynące ze świata, w jaki sposób się komunikują oraz jak możemy im pomagać w różnych sytuacjach życia codziennego. Wychowawcy klas młodszych oraz grup przedszkolnych przybliżyli dzieciom świat osób z autyzmem podczas oglądania i omówienia bajki tematycznej. Wszyscy uczniowie ubrali się w tym dniu na niebiesko, ponieważ to właśnie ten kolor jest symbolem solidarności z osobami będącymi w spektrum autyzmu.

Dziękujemy Pani Sylwii za poświęcony czas i ogrom przekazanej wiedzy!

Za organizację szkolnego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu odpowiadali : Samorząd Szkolny, Helena Fułek-Ujma, Agata Nowak oraz Justyna Dawid. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i udział w wydarzeniu!