Wystawa pokonkursowa na "Najładniejszy stroik/ozdobę Wielkanocną"

W marcu br., został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, Wolontariat i Nauczycieli/wychowawców, konkurs "Na najładniejszy stroik/ozdobę wielkanocną". Konkurs był skierowany do wszystkich uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaskrowie, począwszy od przedszkolaków, a skończywszy na klasie VIII. Do konkursu zgłoszono prawie pięćdziesiąt prac. Aby można było wziąć udział w Konkursie należało własnoręcznie i z wykorzystaniem naturalnych materiałów przygotować stroik/ozdobę, która nawiązywała do tradycji wielkanocnych.
Celem konkursu było: propagowanie tematyki związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych; stworzenie okazji do indywidualnej działalności artystycznej; rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz pobudzenie aktywności twórczej uczniów; rozwijanie wrażliwości artystycznej; stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania własnych dokonań twórczych.
Prace były piękne, każda inna, na każdej akcenty świąteczne: pisanki, baranki, koszyczki, zajączki i kurczaczki, a wiosenne odcienie zieleni i żółci przykuwały wzrok. Do konkursu włączyli się również rodzice uczniów z klasy III, którzy przy współpracy z wychowawczynią p. Grażyną Jaksender zorganizowali w szkole warsztaty florystyczne.
W dniu 30 marca w szkole została zorganizowana wraz wystawa prac pokonkursowych, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród całej społeczności szkolnej. Można było, też zakupić prace uczniów. Środki ze sprzedaży stroików/ozdób zasiliły konto Rady Rodziców.

Z wielką radością chcieliśmy podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się w wykonanie prac i zorganizowanie wystawy: naszym uczniom, rodzicom, nauczycielom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, również zostanie zorganizowana podobna inicjatywa.

R.Dz.