Laboratoria przyszłości listopad/grudzień

Laboratoria Przyszłości mogą kojarzyć się z trudnymi, zaawansowanymi technologiami stworzonymi wyłącznie dla specjalistów. W jaskrowskiej szkole pokazujemy, że nic bardziej mylnego!
Po  zajęciach z wykorzystaniem sprzętu, który Szkoła w Jaskrowie otrzymała w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”, a w tym z drukarką 3D, nasi uczniowie coraz śmielej odkrywają możliwości, jakie oferują dostępne sprzęty.

Tym razem uczniowie przekonali się, że wiedza i umiejętności zdobyte podczas zajęć z powodzeniem mogą mieć zastosowanie w życiu codziennym. Przykładem tego jest druk monety używanej do wózka zakupowego. Kolejnym krokiem było zaprojektowanie, przy użyciu aplikacji Tinkercad,  przez uczniów breloczków ze swoim imieniem.

Ponadto, w ostatnim czasie w klasach zostały zamontowane apteczki pierwszej pomocy pozyskane w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Sprzęt pozyskany w ramach Programu służy również do fotografowania i kamerowania uroczystości i wydarzeń szkolnych. Ostatnią taką okazją było „uwiecznienie” bajki „Kopciuszek” w którą wcielili się rodzice oraz pracownicy jaskrowskiej szkoły.

Solidna dawka wiedzy i umiejętności w połączeniu z dobrą zabawą - to lubimy najbardziej! :)

A.K.