Jasełka

Po kilkuletniej przerwie spowodowanej Covidem nasza Szkoła znowu zaprosiła w swoje progi mieszszkańców Jaskrowa, by wspólnie świętować Boże Narodzenie. Tradycyjnie Jasełka odbyły się w dwóch turach, we wtorek 20 grudnia.W samo południe uczniowie naszej szkoły zaprezentowali tradycyjne widowisko słowno-muzyczne przedstawiające wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. W pięknych strojach i z ogromnym zaangażowaniem odegrali swoje role, czym zrobili duże wrażenie na wszystkich zaproszonych gościach oraz zebranych na sali. Ponownie o godzinie 18 uczniowie wystawili spektakl jasełkowy dla całej społeczności Jaskrowa. Po przedstawieniu wspólnie kolędowano wraz z zaproszonym zespołem muzycznym w składzie: Krzysztof Drynda (dyrektor GOK w Mstowie), Tomasz Derda, Paweł Derda, Zbigniew Derda, Roman Derda, Wioletta Derda, Joanna Baryła, Anna Baryła.

Dzieci zostały przygotowane do przedstawienia przez Joannę Tarasek, Agatę Gajdę, Iwonę Sieradzką oraz Agatę Nowak.

Taniec przygotowała Monika Staniec. Sceneria oraz część rekwizytów została przygotowana przez  Edytę Sieradzką, Iwonę Lech, Dominikę Rumin oraz Leszka Ciupis. Nad częścią muzyczną czuwała Karina Barczyk wraz z nauczycielkami przedszkola, zerówki oraz klas młodszych.
A.N.