Dzień Niepodległości

Dzień Niepodległości jest zawsze okazją dla świiętowania uczuć patriotycznych. Podobnie jak w latach poprzednich tak i w tym roku, nasza szkoła włączyła się w akcje patriotyczne. W czwartek 10 listopada w szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez zuchów i harcerzy działających w naszej szkole pod kierunkiem drużynowych - Moniki Derdy i Grażyny Jaksender. Wieczorem w SP w Mstowie rozpoczął się biwak niepodległościowy, w którym uczestniczyli też mundurowi z ZSP Jaskrów. W Dniu Niepodległości uroczystości rozpoczęły się o 10.15 na Rynku w Mstowie, gdzie Apelu zorganizowanym przez Wójta Gminy Mstów Tomasza Gęsiarza oraz  Komendę III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego "Skała" ( komendant phm. Tomasz Derda) uczestniczyli mundurowi z naszej szkoły - zuchy z 5 Gromady Zuchowej "Przyjaciele Pana Kleksa" pod kierunkiem druhny Grażyny Jaksender, harcerze z 10 Jaskrowskiej Drużyny Wielopoziomowej "Żywioły" pod opieką druhny Moniki Derdy, poczet flagowy tworzyli pwd. Robert Knysak (dyrektor szkoły) oraz druhny Ola Cyba i Julita Derda. Szkołę w Jaskrowie reprezentował też poczet sztandarowy pod opieką Pawła Całusińskiego. Jak co roku, patriotyczna manifestacja przeszła ulicami Mstowa do kościoła parafialnego, na uroczysta mszę za ojczyznę, którą celebrował proboszcz naszej parafii ks. Dawid Kover. Patriotyczny pochód asystował pocztom sztandarowym jednostek OSP oraz instytucji z naszej gminy. Całość uświetniała orkiestra dęta z Rędzin pod kierunkiem Krzysztofa Gajowniczka.
RK