A- A+

PO WER JASKRÓW vs COVID-19 0:1

Dnia 01.02.2019 złożono wniosek pt. „Rozwój z CLIL - metodą skutecznej nauki.” Wniosek złożono w ramach akcji Mobilność kadry edukacji szkolnej Programu Erasmus +. Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Jaskrowie został zakwalifikowany do realizacji projektu w ramach środków EFS w ramach dostępnego budżetu projektu PO WER SE pt.: „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.
 

Projekt jest realizowany od dnia 02.09.2019 r. Od początku roku szkolnego zaczęto podejmować działania przygotowujące do mobilności, czyli zagranicznych szkoleń językowo-metodycznych. Zgodnie z procedurą, na samym początku przeprowadzona została rekrutacja uczestników do projektu. Po spełnieniu wszystkich wymagań formalnych oraz podpisania umowy finansowej z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji, uczestnicy projektu dostali „zielone światło” do działania. W listopadzie grupa zakwalifikowana do mobilności oraz grupa rezerwowa (zgodnie z listą rankingową) rozpoczęła przygotowawczy kurs z języka angielskiego. Następnym krokiem było znalezienie Instytucji Partnerskich, które są odpowiedzialne za przeprowadzenie kursów językowo-metodycznych (w naszym przypadku są to szkoły w Anglii, Szkocji oraz Malcie), rezerwacja zakwaterowania oraz wykupienie biletów lotniczych. W momencie gdy uczestnicy projektu myślami wędrowali po pięknych okolicach Oksfordu, Edynburga oraz Malty pojawił się… koronawirus!

Ze względu na stan epidemii związanej z COVID-19, zaplanowane kursy na miesiące lipiec i sierpień 2020 r. zostały odwołane. Wiąże się to z koniecznością ustalenia nowego harmonogramu mobilności, a tym samym potrzebą wydłużenia projektu. W związku z tym, Beneficjent (ZS-P w Jaskrowie) złożył wniosek do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji z prośbą o wydłużenie projektu z 18 do 30 miesięcy. Agencja Narodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (FRSE) pozytywnie rozpatrzyła złożony wniosek i w następstwie strony podpisały Aneks do Umowy Finansowej. Tym samym zaktualizowany  czas trwania projektu to 02.09.2019 – 01.03.2022.

Niemniej jednak, wierzymy w to, że nadejdą lepsze dni i w następnym roku uda się „skwitować” nasze przygotowania – a nie spoczywamy na laurach. Nauczyciele uczestniczący w projekcie nieustannie przygotowują się do planowanych mobilności. Tym samym biorą udział w różnych szkoleniach, zapoznają się z platformą eTwinning, a także doskonalą i wdrażają elementy TIK w swoje zajęcia. Aby maksymalnie wykorzystać czas przed mobilnością, w związku z wydłużeniem trwania projektu, w roku szkolnym 2020/2021 będzie podjęta nowa inicjatywa związana z tematyką projektu. Nauczyciele biorący udział  w projekcie będą prowadzili szkolenia Rady Pedagogicznej na temat metody CLIL (która jest tematem przewodnim projektu), a także pokazywać i dzielić się pomysłami, jak wykorzystać ją w poszczególnych zajęciach przedmiotowych.
 

stopka-Erasmus

Projekt jest realizowany w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Edukacja szkolna.

Powrót