Wolontariusze z wizytą w Domu Małego Dziecka

19 grudnia grupa Wolontariuszy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaskrowie wraz z opiekunkami p. Agatą Gajdą i p. Iwoną Sieradzką udała się do Domu Małego Dziecka w Częstochowie, aby przekazać zebrane podczas szkolnej zbiórki dary. Wolontariusze zebrali artykuły spożywcze, higieniczne, zabawki i ubranka. W czasie wizyty w domu dziecka uczniowie mieli możliwość poznania małych podopiecznych. Wspólne zabawy, układanie puzzli i rysowanie dały zarówno dzieciom jak i wolontariuszom wiele radości. Kiedy nadszedł czas rozstania u niejednego wolontariusza pojawiła się łezka w oku.

Po zabawie z dziećmi wolontariusze udali się pod Okno Życia. Dowiedzieli się jak ono funkcjonuje i jaką pełni rolę.

Wyjazd był bardzo udany i na pewno nauczył nas szacunku do tego co posiadamy.

Ogromne podziękowania kierujemy do kierownictwa Domu Dziecka za umożliwienie nam spotkania z dzieciaczkami oraz do mam naszych uczniów, p. Małgorzaty Praszczyk oraz p. Katarzyny Kasprzyckiej, które poświęciły swój czas i pojechały razem z nami.

Opiekunki Wolontariatu w ZSP w Jaskrowie