Wycieczka do Opola

Uczniowie jaskrowskiej szkoły lubią podróżować, poznawać ciekawe miejsca i ludzi, przeżywać wspólnie przygody. Dlatego 16.09.2021 roku  podróżnicy z klas 1-3 pod opieką wychowawczyń wyruszyli do Opola. Zwiedzili Skansen Wsi Opolskiej - muzealną ekspozycję na wolnym powietrzu, która składa się z 50 wiejskich zabytkowych budowli drewnianych, wyposażonych i urządzonych w oryginalne sprzęty, narzędzia i meble. Jest ona „zaklętą w drewnie” historią wsi śląskiej. Dzieci zwiedziły dawną szkołę i kuźnię , uczestniczyły w pokazie pracy kowala.

Następnym punktem wycieczki był Opolski Ogród Zoologiczny, gdzie czekało wiele atrakcji, miedzy innymi: liczne gatunki zwierząt zagrożone wyginięciem, pokaz karmienia uchatki kanadyjskiej, plac zabaw, mini zoo.

Cały czas słychać było gwar i radosny śmiech zachwyconych małych podróżników, którzy swoją wycieczkę zakończyli posiłkiem w Mac Donalds.

G.J