Jaskrowskie akcenty w VIII Mstowskim Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dwudziestu uczniów z klas IV-VIII reprezentowało Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaskrowie podczas VIII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „TROPEM WILCZYM” w Mstowie. Dla jaskrowskiej społeczności szkolnej była to kolejna okazja, by właśnie tak świętować 100-lecie istnienia Szkoły Podstawowej w Jaskrowie.
Obchody Pamięci o Żołnierzach Wyklętych odbyły się w całej Polsce tradycyjnie 1 marca. W mstowskim biegu, który zgromadził kilkuset uczestników – nie tylko mieszkańców Gminy Mstów, nie zabrakło uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. W tym roku do udziału w największym biegu pamięci w Polsce, zachęcała młodzież pani mgr Iwona Sieradzka – opiekun szkolnego Koła Wolontariatu, które działa w jaskrowskiej podstawówce. W tym wyjątkowym biegu wziął udział również pan mgr Adrian Kowalczyk – nauczyciel języka angielskiego, który godnie reprezentował grono pedagogiczne z Jaskrowa. Uczestnicy biegu mieli do pokonania trasę liczącą 1963 metry – odpowiednik roku, w którym umarł ostatni Żołnierz Wyklęty.
Do udziału w wydarzeniu zachęcał jaskrowską społeczność również pan mgr Robert Knysak – dyrektor Szkoły w Jaskrowie, nauczyciel historii, założyciel drużyny harcerskiej „Żywioły” oraz czynny uczestnik wcześniejszych edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Cieszy fakt, że z każdym rokiem rośnie liczba osób zainteresowanych lokalnym Biegiem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a przede wszystkim to, że coraz więcej młodzieży chce w nim uczestniczyć, również z Jaskrowa.
g.