Święto Niepodległości – obchody w ZSP w Jaskrowie

„Polska to nasza Ojczyzna! Ojczyzna to kraj dzieciństwa, miejsce urodzenia, to jest  ta mała ojczyzna– miasto, miasteczko, wieś, ulica, dom, podwórko”- to cytat ze scenariusza uroczystości poświęconej obchodom Odzyskania  Niepodległości przez Polskę.

W tym roku obchody tej ważnej rocznicyodbyły się w piątek, dnia 8. listopada. W przygotowanie uroczystości włączyli się harcerze z drużyny „Żywioły”, działającej przy ZSP w Jaskrowie oraz uczniowie z klasy V.

Lech, Czech i Rus, Mieszko I, Dobrawa, Kazimierz Wielki, król Stanisław  Poniatowski, Józef Piłsudski – to tylko niektóre  postacie z historii Polski,  które tego dnia pojawiły się przez uczniowską publicznością. Obok wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej w scenariuszu uroczystości znalazły się również scenki dramowe, które pokazywały podejście młodego pokolenia do narodowych rocznic.

Jak na ważne narodowe święto przystało, uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, a na zakończenie zabrzmiała „Rota” w wykonaniu wszystkich uczniów zgromadzonych na sali

Scenariusz uroczystości został opracowany przez uczennicę kl.VIII – druhnę Wiktorię Grabarę.  Opiekę merytoryczną i organizacyjną nad uroczystością sprawowały druhny M. Derda i G. Jakubczak.

g.