Sejmik harcerski

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to czas, kiedy druhny i druhowie z 10 JDW „Żywioły” zachęcają kolegów i koleżanki do wstąpienia w szeregi harcerstwa. W piątek 13.09.2019 roku odbył się sejmik harcerski, w trakcie którego drużyna zaprezentowała m. in. czym jest harcerstwo, jakimi wartościami kierują się harcerze, jak wygląda praca w 10 JDW „Żywioły”,  a przede wszystkim, jak wspaniale potrafią się razem bawić i spędzać pożytecznie czas. Prezentując krótki rys historyczny drużyny i piosenki harcerskie, druhny i druhowie przybliżyli uczniom naszej szkoły tematykę spotkania i zachęcali ich do pracy w harcerstwie. Sejmik zakończył się niezwykłym akcentem – wspólnym odtańczeniem, ku uciesze wszystkich, tzw. belgijki.