I miejsce w powiatowym konkursie pierwszej pomocy

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennice naszej szkoły, z klasy VIII zdobyły I miejsce w X edycji powiatowego konkursu pierwszej pomocy „Umiemy i chcemy ratować”. Konkurs odbył się w Szkole  Podstawowej nr 24 im. Jana Marcina Szancera w Częstochowie, ul. Hubermana 7. Do konkursu zgłosiło się ponad dwadzieścia szkół z powiatu częstochowskiego.

Celem konkursu było: rozpowszechnianie wśród dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy, od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej; kształtowanie umiejętności odpowiedniego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Konkurs objęty był, Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy.

Nasze zawodniczki musiały wykazać się wiedzą teoretyczną i praktycznym działaniem w sytuacjach, w których zagrożone było życie.

Myślimy, że mieszkańcy Jaskrowa mogą czuć się bezpieczni o swoje zdrowie, mając tak świetnie przeszkolone i posiadające wiedzę Młode Ratowniczki.

Opiekunami uczennicy były: Edyta Cyba i Renata Dzienniak.

Życzymy dalszych osiągnięć i sukcesów.