Wizyta w Manufakturze Czekolady i w Eksperymentarium w Łodzi

O czekoladzie mówi się: słodki narkotyk. I rzeczywiście od czekolady można się uzależnić. Uwielbiamy ją za cudowny smak, zapach i konsystencję. Ale też dlatego, że poprawia nastrój, dodaje energii i likwiduje zmęczenie. Okazuje się, że czekolada ma także właściwości zdrowotne.

O tym wszystkim przekonali się uczniowie klas 4, 6,7 i 8, którzy wraz z opiekunami: p. Edytą Cybą, p, Moniką Staniec, p. Agatą Gajdą oraz p. Joanną Tarasek 20 maja bieżącego roku udali się na wycieczkę do manufaktury czekolady „Chocolate Story” w Łodzi. Uczniowie wzięli udział w warsztatach czekoladowych, w trakcie których dowiedzieli się, skąd pochodzą ziarna kakaowca oraz jak wytwarza się czekoladę. Mieli możliwość degustacji ziaren kakaowca. Aż trudno uwierzyć, że z tak gorzkiego owocu powstaje pyszna czekolada.

Każdy z uczniów otrzymał foremkę z tabliczką płynnej, ciepłej czekolady, którą ozdabiał dowolnymi smakołykami według swojego uznania i wyobraźni. Każdy z uczniów zrobioną własnoręcznie i pięknie zapakowaną czekoladę dostał w prezencie, aby mógł ją zawieźć do domu. Na zakończenie zostaliśmy poczęstowani specjalnością zakładu – aromatyczną czekoladą na gorąco.

Po wyjściu z „Chocolate Story”  uczniowie udali się do Eksperymentarium. Tam podczas 45 min warsztatów dowiedzieli się co to są polimery oraz tworzywa sztuczne. Tworzenie kolorowych mas okazało się świetną zabawą zarówno dla grupy młodszej jak i starszej.