A- A+

WARSZTATY WIELKANOCNE W KLASIE 4 Z PANIĄ JUDYTĄ

W dniu 15 marca 2024r., w klasie 4 odbyły się niecodzienna lekcja techniki. Na zajęcia została zaproszona pani florystyka (prywatnie mama jednej z uczennic). Zadaniem dzieci było stworzenie stroika lub palmy wielkanocnej. Uczniowie do tematu podeszli z olbrzymim zaangażowaniem. Miło było popatrzeć, że praca nad stroikami sprawia im ogromną frajdę. Tworzyli przepiękne kompozycje przestrzenne,  pod kierunkiem pani Judyty. Efekt końcowy  przerósł najśmielsze oczekiwania i pozytywnie zaskoczy, nawet  samych uczniów.  Wielobarwne stroiki cieszyły oczy i budziły uśmiech na twarzach oglądających. Na zajęciach zostały wykorzystane narzędzia z #Laboratoriów przyszłości (wiertarka, śrubokręty, pistolet z klejem na gorąco, taker, miarka).
Przy tej okazji chciałyśmy serdecznie podziękować rodzicom klasy 4 za piękne przygotowanie dzieci do zajęć.  Pani Judycie za to, że znalazła czas i podzieliła się swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem , również wielkie podziękowania kierujemy do  trójki klasowej/klasy 4, za pomoc w organizacji zajęć.  
Ale to jeszcze nie koniec „warsztatów wielkanocnych”,  bowiem w zajęciach uczestniczyła Pani Edyta Cyba,  która pozostając w tematyce wielkanocnej, zademonstrowała uczniom doświadczenia chemiczne, związane z denaturacją białek w różnych substancjach chemicznych, wykorzystując do tego sprzęt z  #Laboratoriów przyszłości.
Na sam koniec zajęć, uczniowie stworzyli w klasie wystawę i wymieniali się uwagami i spostrzeżeniami na temat wykonanych prac. Swoje stroiki przekazali do szkolnego konkurs „Na Najpiękniejszy Stroik lub Palmę Wielkanocną”.  Prace uczniów można było również podziwiać, podczas zorganizowanego w szkole Kiermaszu Wielkanocnego.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Renata Dzienniak, Monika Staniec i Katarzyna Kalota

Powrót