A- A+

DZIEŃ KOBIET

 

8 marca w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet.

Uroczystość uświetniły swoją obecnością panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Jaskrowianki” na czele z przewodniczącą p. Danutą Całus, przedstawicielki Rady Rodziców oraz Mamy „ małych aktorów”.

Tematem przewodnim programu artystycznego była kobieta na przestrzeni wieków. Młodzi aktorzy przedstawili jak świętowano Dzień Kobiet w różnych epokach, zaczynając od Adama i Ewy, a kończąc na kobiecie współczesnej.

W humorystyczny sposób przekazali zmieniającą się formę składania życzeń oraz metamorfozę, którą przeszła sama kobieta na przestrzeni wieków.

Mieliśmy również okazję obejrzeć występy wokalne w wykonaniu chłopców z przedszkola i zerówki, chórku szkolnego oraz uczennicy kl.I, a także taneczne w wykonaniu grupy młodszej i starszej „naszych tancerek”.

Nie zabrakło pięknych życzeń od pana Dyrektora skierowanych do wszystkich kobiet zarówno tych małych jak i dużych.

Po akademii wszystkie panie udały się na słodki poczęstunek, na którym można było skosztować m.in. wypieków, które powstały przy współpracy naszych wolontariuszek z kl. VI i kl. VII i pań z Koła Gospodyń Wiejskich, które to dzień wcześniej wspólnie z opiekunkami wolontariatu p. Iwoną Sieradzką i p. Agatą Gajdą zorganizowały warsztaty pieczenia ciastek.

Za scenariusz przedstawienia odpowiedzialne były p. Iwona Sieradzka, p. Agata Gajda i p. Joanna Tarasek. Oprawę muzyczną przygotowała p. Karina Braczyk. Grupy taneczne zostały przygotowane przez p. Monikę Staniec.

Dekoracją oraz przygotowaniem najmłodszych chłopców do występu zajęły się p. Edyta Sieradzka, p. Iwona Lech, p. Dominika Rumin, p. Karolina Weżgowiec – Kozłowska oraz p. Aneta Jaksender.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości.

A.G

Powrót