A- A+

Dzień Św. Walentego, spektakle profilaktyczne

W dniu 14 lutego 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Świętego Walentego”. Organizatorami imprezy był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Akcja była skierowana dla uczniów klas 4-8. W tym dniu przekazywaliśmy życzenia osobom, które darzymy sympatią i przyjaźnią. Organizatorzy imprezy postarali się o specjalną skrzynię tzw. „Pocztę Walentynkową”, do której każdy mógł wrzucić swoje serduszka. Następnie karty walentynkowe były rozdawane przez „anielskiego posłańca” do poszczególnych  adresatów.
Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji szkoły, nauczycieli i pracowników obsługi.

Chociaż akcja była adresowana  do starszych uczniów, to klasy 1-3, wraz z odziałem przedszkolnym, obchodziły to święto pod kierunkiem swoich wychowawców.

Dzień ten miał  przypominać uczniom o: szacunku do drugiej osoby, przyjaźń, życzliwość, oraz uczyć okazywania sympatii drugiemu człowiekowi, nie tylko z okazji walentynek, lecz również na co dzień.

Kolejną atrakcją w naszej szkole była wizyta aktorów krakowskiego Teatru “Kurtyna”, którzy przedstawili dwa widowiska profilaktyczne: “Dziki Zachód” oraz  “Dwa bieguny”.  Spektakle  w przystępny i zabawny sposób przybliżyły nam  ważną tematykę odpowiedzialności za własne zdrowie, szkodliwości używek, kształtowania postawy pełnej empatii, asertywności oraz wartości przyjaźni.

R.Dz. oraz  H.U.

Powrót