A- A+

Laboratoria przyszłości czerwiec

W ramach #Laboratoriów Przyszłości tuż przed Festynem Środowiskowym, uczniowie z klasy 7 wykorzystali laminator do tworzenia pamiątkowych zakładek do książek. Każda z zakładek miała trafić do książki, które były sprzedawane na festynie. Celem tej akcji było: kształtowanie poczucia estetyki, doskonalenie sprawności manualnych, rozbudzenie świadomości poszanowania książek, oraz doskonalenie umiejętność korzystania ze sprzętów biurowych.
R.Dzienniak

W sobotę 3 czerwca 2023r.,  w naszej szkole odbył się Środowiskowy Festyn Rodzinny. Na imprezę zaproszono rodziców, dzieci i wszystkich sympatyków szkoły. Jak co roku, było moc atrakcji przygotowanych przez Radę Rodziców i nauczycieli, każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Podczas trwania zabawy zostały wykorzystane farby z #Laboratorium Przyszłości. Dzieci malowały na foli z tworzywa sztucznego: ryby, rośliny podwodne, oceaniczne drapieżniki . I z tak namalowanych elementów powstało akwarium. W tworzeniu pracy plastycznej pomagali milusińskim wolontariusze i harcerze.  Natomiast na kartonowych arkuszach papieru dzieci mogły dać upust swojej wyobraźni. Malowały to co im bliskie i ciekawe: domki, wymyślone postacie , kwiaty, serduszka, itp.  Malarskie  warsztaty zostały przygotowane przez panie: Iwonę Sieradzką, Iwonę Lech, Edytę Sieradzką. Festyn zakończył się późnym popołudniem,  w rodzinnej atmosferze dzieci ze swoimi rodziacami  miło spędziły wspólne chwile. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji festynu jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Kolejny festyn już za rok! Zapraszamy serdecznie.
R.Dzienniak

W dniach 5 i 6 czerwca 2023r., w ramach zajęć rewalidacyjnych w klasie 4, zostały przeprowadzone kreatywne zajęcia, z użyciem sprzętów i urządzeń z programu #Laboratoria Przyszłości. W trakcie zajęć korzystano z: wypalarki do drewna, wiertarko-wkrętarki, wierteł, takera, miarki, śrubokrętów. Uczniowie mieli okazję pracować w drewnie. Sprawiło im to wiele radości i satysfakcji. Zajęcia przeprowadziła p. Katarzyna Kalota.
K. Kalota i R. Dzienniak

W dniu 6 czerwca w klasie 4, p. Katarzyna Kalota na zajęciach z informatyki przeprowadziła kreatywne zajęcia z wykorzystaniem urządzeń z #Laboratoriów Przyszłości. W trakcie zajęć uczniowie posługiwali się: wypalarką do drewna, wiertarko-wkrętarką, wiertłami, takerem, miarką, śrubokrętami. Pani Katarzyna zapoznała uczniów z obsługą powyższych urządzeń oraz zwróciła uwagę na bezpieczeństwo podczas pracy z urządzeniami. Uczniowie mieli okazję pracować z drewnem. Niektórzy pierwszy raz w życiu wiercili otwory wiertarką, przykręcali śrubokrętem śrubki do szafek, wypalali wzory w drewnie, takerem próbowali w tapicerować krzesło, miarką dokonywali pomiarów przedmiotów zgromadzonych w klasie. Zajęcia bardzo podobały się uczniom, chętnie w nich uczestniczyli i byli zaangażowani podczas zajęć.
K. Kalota i R. Dzienniak
 

W ramach projektu „Laboratoria przyszłości”, uczniowie klasy VI, udzielili wywiadu swoim młodszym kolegom. Temat okazał się bardzo aktualny, ponieważ dotyczył wakacyjnych planów. Pytania sformułowane były w sposób przemyślany i konkretny. Odpowiedzi natomiast, dowodziły tego, że omawiane zagadnienie było bardzo bliskie sercom rozmówców. Cały wywiad został utrwalony na dyktafonie, a uczniowie zaangażowani w projekt, mogli poczuć się jak prawdziwi dziennikarze. Wydarzenie to miało miejsce podczas zajęć rozwijających kreatywność, które przeprowadziła p. Grażyna Marzec w dniu 12 czerwca 2023r. Po zakończeniu spotkania wszyscy stanęli do wspólnej fotografii.
Doskonałym pomysłem okazało się również połączenie lekcji języka polskiego w klasie V, z projektem „Laboratoria przyszłości". Uczniowie, w czasie zajęć poświęconych pracy dziennikarzy radiowych i telewizyjnych, sami mogli wcielić się w ich role i przeprowadzić wywiady z użyciem dyktafonu. To praktyczne zadanie, uzmysłowiło wielu osobom jak ważna i odpowiedzialna jest to praca. Trzeba przyswoić nie tylko wiedzę techniczną, ale też zdobyć zaufanie rozmówcy. Wspólna fotografia była miłym akcentem kończącym spotkanie. Zajęcia odbyły się 12 czerwca 2023r.
G.Marzec

 

Natomiast 16 czerwca 2023r., w klasie 6, zostały przeprowadzone zajęcia techniczne, podczas których uczniowie wykorzystali drewno i urządzenia z #Laboratoriów Przyszłości. Zainteresowani uczniowie mieli za zadanie przygotować, w domu karmniki dla ptaków. Swoje prace, uczniowie przynieśli do szkoły. W trakcie zajęć omawiali kolejne etapy powstawania karmnika oraz zastosowane urządzenia. Porównywali urządzenia wykorzystane w domu z urządzeniami z #Laboratoriów Przyszłości: śrubokręty, wiertarkę, wiertła, taker oraz wypalarkę. Był to doskonały czas, aby przetestować „gadżety” pochodzące z laboratoriów oraz  przypomnieć i utrwalić zagadnienia tematyczne z klasy piątej.  W porozumieniu z nauczycielem biologii i przyrody, dzieci zdecydowały, że karmniki zostaną w szkole, a zimą posłużą do dokarmiania ptaków.
R.Dzienniak

Sprzęty z #Laboratoriów Przyszłości były także wykorzystywane podczas: wycieczek, Obchodów Dnia Dziecka, Festynu Środowiskowego, Komersu klasy 8, Uroczystości zakończenia roku szkolnego, (sprzęt nagłaśniający, aparat fotograficzny, statywy, lampa fotograficzna).


 
Powrót