bieg po krzyż

Ostatnia grupa naszych uczniów zakończyła okres próby do złożenia przyrzeczenia harcerskiego. Przez kilka miesięcy prawie 30 uczniów, którzy wstąpiłi do drużyny "Żywioły" wykonywało szereg działań, które miały ich przygotować do harcerskiej służby. Trzynaście osób próbę taką przeszło w trakcie sierpniowego obozu harcerskiego w Głuchołazach. Reszta musiała poczekać do piątku 21 września ale wewnętrzny egzamin wypadł pomyślnie. Wszyscy wykazali się wystarczajacą wiedzą harcerską, są gotowi do złóżenia przyrzeczenia, które odbędzie się w najbliższym czasie. Komendant Hufca Częstochowa phm. Wojciech Śliwowski w rozkazie L10/2018 zamknął też okres próby całej drużyny nadając nam numer 10. Od początku września pełna nazwa naszej drużyny brzmi 10 Jaskrowska Drużyna Wielopoziomowa "Żywioły".