Jasełka i Środowiskowy Koncert Kolęd 2019

Boże Narodzenie to czas, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat.

11 grudnia 2019r., szkolnymi  jasełkami uczniowie Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Jaskrowie wprowadzili w świąteczną  atmosferę świąt Bożego Narodzenia, rodziców, dziadków , lokalną społeczności i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz, Skarbnik Gminy Mstów - Maria Skibińska, Pełnomocnik ds. Oświaty Ewa Osuchowska,  Radni Jaskrowa: Mieczysława Gaudy, Bogusław Gawron, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Małgorzata Kwiecień, Ksiądz Proboszcz parafii Mstów Dawid Kover,  Ksiądz Piotr Szydełko, emerytowana dyrektor szkoły w Jaskrowie Anna Madej.

Dzieci przygotowane przez:  Karinę Barczyk, Renatę Dzienniak, Agatę Gajdę , zaprezentowały historię narodzin Jezusa Chrystusa. Występ młodych aktorów z klasy: V, VII, VIII wzbogaciły pastorałki w wykonaniu uczennic z klasy VII, oraz kolędy wykonane na  instrumentach muzycznych: kyebordzie , dzwonkach i skrzypcach. Jasełka uświetniły  tradycyjne polskie tańce: kujawiak i krakowiak zaprezentowany przez uczniów klasy VII. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały również przedszkolaki przygotowane przez Iwonę Lech i Edytę Sieradzką.

Natomiast w godzinach wieczornych, jeszcze raz zaprezentowano szkolne jasełka, które dodatkowo uświetnił Środowiskowy Koncert Kolęd w wykonaniu: Krzysztofa Dryndy (dyrektora GOK w Mstowie) oraz Tomasza Derdy, Pawła Derdy, Zbigniewa Derdy, Romana Derdy, Julity Derdy, Stępień Anity, Nikoli Rubik, Borysa Sławenty.