Wigilia harcerska 2019

W sobotę 7 grudnia, drużyny harcerskie i zuchowe należące do III Mstowskiego Środowiskowego Szczepu „Skała” spotkały się na tradycyjnej Wigilii. Podobnie jak w latach ubiegłych, spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Mstowie. Jaskrów reprezentowała grupa prawie czterdziestu harcerzy wraz z instruktorami: Robertem Knysakiem, Moniką Derdą i Grażyną Jakubczak.

Przygotowania do uroczystego, wieczornego spotkania trwały już od godzin południowych, gdyż zasadą jest, że harcerze sami, pod okiem instruktorów, przygotowują nie tylko wystrój sali, ale także nakrywają stoły obrusami, ustawiają talerze oraz rozkładają owoce, ciasto i cukierki. Zadaniem młodzieży jest również dekoracja stołów oraz ustawianie krzeseł.

W tym roku, obok harcerzy należących do 10.JWDH „Żywioły”, szkołę w Jaskrowie reprezentowali uczniowie z klas V-VI, którzy, po okresie próby dołączą do „Żywiołów”.

Po raz pierwszy w harcerskim, szczepowym  spotkaniu wigilijnym wzięła udział nowopowstająca w Jaskrowie drużyna zuchowa „Przyjaciele Pana Kleksa”. Pod opieką instruktorki – Grażyny Jaksender, uczniowie z klas I-III chcący być zuchami, nie tylko bacznie przyglądali się harcerskim zwyczajom, ale także wzięli udział w konkursie na najładniejszą ozdobę świąteczną.

Czuwaj!