DZIEŃ DZIECKA I SPORTU-DEBATA "STOP PRZEMOCY I AGRESJI"

Dnia 18 czerwca 2012r. w naszej szkole został zorganizowany przez P. Dyrektor i nauczycieli wychowawców Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu. Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczniów i nauczycieli przez P. Dyrektor i przedstawienia programu dnia. 

Wszyscy uczniowie wzięli udział w debacie poświęconej przeciwdziałaniu agresji i przemocy. Dzieci chętnie zgłaszali się do udziału w konkursie. Sześć mieszanych drużyn składające się uczniów kl. I-VI sprawnie i szybko odpowiadały na pytania i pokonywała kolejne konkurencje. Pozostali uczniowie dopingowali swoich kolegów. Wszystkie drużyny były zwycięzcami w tej debacie. 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy cyrkowe demonstrowane przez dwie panie-animatorki wolontariuszki. Po prezentacji panie uczyły naszych milusińskich żonglowania chusteczkami, sztuczki na diabolo i przy pomocy flower stick. 

Następnym punktem programu były zabawy sportowo – rekreacyjne dla uczniów przedszkola i klas młodszych. Uczniowie zostali zebrani na boisku szkolnym na którym sprawnie pokonywali kolejne konkurencję, np.: skoki na skakance, trafienie kijem hokejowym piłki od koszykówki do małej bramki, kręgle. Dla starszych uczniów został zorganizowany mecz piłki nożnej –chłopców i piłki siatkowej -dziewcząt. Pozostali uczniowie na kocykach rozłożonych na trawie dopingowali sportowców i posilali się smakołykami przyniesionymi z domu. 

Pokaz strażacki OSP-Jaskrów odbył się 19.06.2012r. Uczniowie mieli okazję wsiąść do wozu strażackiego, dotknąć i zapoznać się ze sprzętem, dużą atrakcja okazało się przymierzanie hełmu strażackiego, a także wysłuchanie ciekawego opowiadania strażaka pana Roberta Kubicy o ich pracy. 
Na zakończenie wszyscy uczniowie zostali poczęstowani przez p. Dyrektor słodkościami i napojami. 

Dzień zakończył się wspólnym ogniskiem. Uczniowie piekli kiełbaski i wspominali z uśmiechem wcześniejsze wydarzenia tego dnia. Wszyscy stwierdzili, że Dzień Sportu był bardzo udany.
« wstecz