SPRAWOZDANIE UCZNIÓW Z DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 14 października 2011r., obchodziliśmy w naszej szkole Dzień komisji Edukacji Narodowej. O godz.10;30 na sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczysta akademia. Przygotowały ją pani: mgr Edyta Cyba, mgr Grażyna Gaudy, mgr Karina Barczyk oraz uczniowie z kl. I-VI. Zaszczycili nas swoja obecnością rodzice, emerytowani nauczyciele oraz przedstawiciele władz: zastępca wójta pan A.Markowski, przewodniczący Rady Gminy Mstów Z. Gaudy, skarbnik Gminy Mstów M. Skibinska i pełnomocnik ds. oświaty J. Bielawska oraz ksiądz Z. Siuta.
Salę odświętnie udekorowano. Pośrodku zawieszono granatowe płótno , a na nim napis „Wielką sztuka jest umieć uczyć dzieci”.
Uroczystość rozpoczęły występy uczniów. Recytowali oni wiersze i śpiewali piosenki. Najpierw zaprezentowali się soliści z klas młodszych, a następnie chór szkolny. Na zakończenie przedstawienia uczniowie wyśpiewali nauczycielom życzenia i wręczyli kwiaty. Potem zabrała głos pani Dyrektor mgr Anna Kępczyńska. Podziękowała ona nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za ich pracę i trud. 
Na koniec przemawiali goście, a rodzice wręczyli bukiet kwiatów p. Dyrektor wraz z podziękowaniami i życzeniami od wszystkich.
Po zakończonej uroczystości zaproszeni goście udali się na poczęstunek. Natomiast nauczyciele i uczniowie rozeszli się do swoich klas. Tam podziękowali swoim wychowawcą.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni z udanej i wspaniałej uroczystości. 
Autorzy: Uczniowie klasy piątej
« wstecz