Wycieczka do Wrocławia

W dniu 6 i 7 maja 2019r., uczniowie klasy szóstej, piątej i czwartej uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Wrocławia. Po Wrocławiu oprowadzał uczniów pan  przewodnik, dzięki temu dzieci mogły poznać historię miasta, ciekawostki, a także zobaczyć: Stare Miasto, Rynek wraz z Ratuszem. Ciekawym miejscem był Ostrów Tumski – znanym wszystkim jako urokliwa wyspa. Tam uczniowie podziwiali piękną Katedrę oraz spacerowali po Moście Tumskim, na którym wisi mnóstwo kłódeczek zawieszonych przez zakochane pary.
Zobaczyli również  Zakład Narodowy im. Ossolińskich, ogrody barokowe, Uniwersytet Wrocławski, Aula Leopoldyna, Oratorium Marianum, Pomnik Zwierząt Rzeźnych ze spiżu, Dzielnicę Żydowską i Synagogę pod Białym Bocianem.

Niektórzy, idąc ulicami Wrocławia,  szukali po drodze krasnoludków, które rozrzucone były po całym mieście .

Niemałą atrakcją okazały się widoki podziwiane z największego w Polsce budynku - SkyTower. Z 49 piętra uczniowie podziwiali wspaniałą panoramę Wrocławia

Duże wrażenie wywarł Pomnik Ofiar Zbrodni  Katynia, Miednoje i Charkowa, więźniów obozów Kozielska, Starobielska, Ostaszkowa. Pomnik przedstawiał kobietę matkę - Ojczyznę obejmującą zwłoki obdartego z ubrań syna, z raną postrzałową w tylnej części głowy. Nad kobietą górował Anioł śmierci z mieczem wbitym w ziemię.

W drugim dniu podziw wśród uczniów wzbudził Ogród Japoński, oraz  pokaz Multimedialnej Fontanny. Wodne widowisko zsynchronizowane było ze starannie dobraną muzyką, dając niezapomniane odczucia artystyczne.

Natomiast  we wrocławskim zoo udało się zwiedzić Afrykanarium i jego niesamowite podwodne skarby. Podziw budziły egzotyczne  ryby i rośliny z mórz i oceanów okalających kontynent afrykański. Wywarły one na oglądających duże wrażenie. Potem spacer po całym ogrodzie zoologicznym, który pozwolił na poznanie zwierząt z całego świata.

Ostatni punkt wycieczki bardzo zmęczył wszystkich uczestników, ale wrażenia ze zwiedzania Wrocławia na pewno warte były takiego wysiłku.

Nad uczniami opiekę sprawowały panie: Beata Ślęzak, Grażyna Gaudy, Renata Dzienniak, a pilotem wycieczki była pani Anna Madej.