Częstochowska Akcja Rytm z udziałem 10 JDW „Żywioły”

Hala sportowa gościnnej Szkoły Podstawowej w Mstowie była miejscem spotkania harcerek i harcerzy z częstochowskiego hufca ZHP. Okazją do niego była kolejna edycja Częstochowskiej Akcji Rytm, po raz pierwszy od wielu lat zorganizowana poza Częstochową. Patronat nad imprezą objął wójt gminy Mstów Pan Tomasz Gęsiarz. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 6 drużyn , które musiały zmierzyć się z niezwykle trudnym, jak zgodnie potwierdzali uczestnicy, podwójnym zadaniem – piosenką harcerską oraz piosenką tematyczną. A temat  główny konkursu był niezwykle ciekawy. Mianowicie zgodnie z hasłem wydarzenia „Oczarowani polskim filmem”, była nim polska muzyka filmowa. Uczestnicy dali z siebie wszystko zarówno wokalnie jak i teatralnie, bo jury konkursu oceniało nie tylko śpiew i przygotowanie muzyczne, ale także przygotowanie scenek wprowadzających do piosenek tematycznych. Po burzliwych obradach jury przyznało pierwszą nagrodę harcerzom z Kamyka, ale każda z uczestniczących drużyn otrzymała podziękowanie za udział w akcji CZAR. Częstochowska Akcja Rytm po raz pierwszy została zorganizowana przez druhny i druhów z III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego Skała. Zarówno Pioruny, Żywioły, Wataha oraz Amonity stanęły na wysokości zadania i przygotowały całą oprawę oraz atrakcje towarzyszące konkursowi w sposób znakomity, co znalazło uznanie m. in. u komendanta Hufca Częstochowa hm. Wojciecha Śliwowskiego.  Oprócz ciekawych konkursów związanych z muzyką filmową każdy z uczestników mógł zaopatrzyć się w „małe co nieco” w sklepiku „U Julek”. Największym powodzeniem cieszyły się popcorn i tosty. Dzięki uprzejmości mstowskiej szkoły harcerze mogli również zjeść ciepły posiłek przygotowany przez kucharki ze szkolnej kuchni. Wydarzenie uświetniła również swoim występem orkiestra dęta z Rędzin, która zaprezentowała się w repertuarze filmowym.