Debata-bezpieczeństwo w Internecie, uzależnienia: narkotyki, dopalacze, alkohol, papierosy. Powitanie Wiosny.

W dniu 22 marca 2019 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Jaskrowie odbyła się debata szkolna pod hasłem; „Stop uzależnieniom”. Podczas debaty poruszono zagadnienia uzależnień od Internetu, papierosów, narkotyków dopalaczy i alkoholu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli i rozwiązywali powierzone im zadania, chętnie odpowiadali na stawiane  pytania. Wszyscy obejrzeli przedstawienie na temat zagrożeń czyhających w sieci a także scenki z asertywności, czyli umiejętności mówienia „nie”. W tym dniu szkołę odwiedził policjant, który przeprowadził pogadankę o bezpieczeństwie na drodze, zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków, innych używek i bezpieczeństwa w Internecie. Debatę przygotował Samorząd Uczniowski i uczniowie klasy IV i VI, pod kierunkiem pani: mgr Moniki Staniec, mgr Renaty Dzienniak oraz pana: mgr Pawła Całusińskiego.

Następnie wszyscy uczniowie piosenkami i wierszem uroczyście powitali Pierwszy Dzień Wiosny oraz spalili  przygotowane wcześniej Marzanny.