Rajd Żołnierzy Wyklętych

Tradycyjnie organizatorami święta byli: III Środowiskowy Szczep „Skała”, Szkoła w Mstowie oraz Urząd Gminy Mstów. Honorowy patronat nad rajdem objął wójt Gminy Mstów - Tomasz Gęsiarz. Również jaskrowscy harcerze mieli duży udział w organizacji obchodów, gdyż opracowali i przeprowadzili konkurencje, które czekały na uczestników na trasie rajdu. Wiedzą z dziedziny historii, orientacji w terenie, udzielania pierwszej pomocy czy wiadomościami z przyrody wykazać się musiały ekipy reprezentujące szkoły z Mokrzeszy, Zawady, Małus Wielkich, Brzyszowa, Krasic, Kuchar, Mstowa i Jaskrowa.

Na zakończenie obchodów wszystkie patrole otrzymały pamiątkowe dyplomy, znaczki i nagrody rzeczowe.

Harcerze i instruktorzy szczepu „Skała” otrzymali Harcerską Odznakę Jubileuszową „100 lat ZHP i Niepodległości”. Była to forma podziękowania harcerskiej braci za całoroczną pracę w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Oczywiście taka odznakę otrzymały też nasze "Żywioły".

g.