Pokaz kickboxingu

W dniu 28.02.2019r., w naszej szkole został zorganizowany pokaz kickboxingu dla uczniów klasy: I, II i III. Kickboxing  jest dyscypliną sportową (sport walki), w której walczy się stosując zarówno bokserskie ciosy pięścią, jak i kopnięcia. Jest to sport rozwijający umiejętności fizyczne takie jak: siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość, poczucie rytmu. Dodatkowo rozwijający cechy psychiczne m.in.: panowanie nad stresem, poczucie własnej wartości, czy pewność siebie.
W trakcie pokazu nasi uczniowie mogli obejrzeć krótką walkę, po której wszyscy razem wykonali rozgrzewkę. A następnie pod okiem instruktora poznali:  pozycje walki w kickboxingu, technikę uderzeń, doskonalili ciosy z użyciem tarczy.
Pokaz bardzo się podobał dzieciom, które chętnie ćwiczyły i z dużą dokładnością oraz zaangażowaniem wykonywały każde polecenie trenera. Uczniowie byli bardzo aktywni, chętnie odpowiadali na pytania i je zadawali, nie brakowało też ochotników do demonstrowania ćwiczeń.