Mikołajkowy wyjazd do Warszawy

6. grudnia uczniowie kl. VII Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Jaskrowie pod opieką wychowawczyni p. Agaty Gajdy udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Wyjazd był Mikołajowym prezentem dla klasy.

Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzili Zamek Królewski gdzie odbyła się piękna lekcja historii. Następnie udali się na  Stare Miasto i tam zwiedzili zabytki – najwspanialsze pomniki naszej historii: Kolumnę Zygmunta, Katedrę św. Jana, Barbakan, oraz Pomnik Małego Powstańca.

Kolejnym punktem programu był Stadion Narodowy. Zwiedzili tam trybuny, strefę zawodniczą i dziennikarską, strefę VIP, loże stadionu i trybunę medialną.

Drugiego dnia z samego rana udali się do gmachu Telewizji Polskiej. Zwiedzili studia telewizyjne, pomieszczenia reżyserskie, magazyny rekwizytów i kostiumów oraz muzeum. Mieli okazję zobaczyć nagranie programu „Jaka to melodia” oraz obejrzeć studio programu „Pytanie na Śniadanie”.

Po południu z tarasu na 30tym piętrze Pałacu Kultury i Nauki podziwiali piękną panoramę stolicy.

Ostatnim punktem programu było Centrum Nauki Kopernik, gdzie przez 3 godziny mogli poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

Wspaniałe wrażenia pozostaną na długo w pamięci uczniów.

Dziękujemy Zespołowi Szkolno - Przedszkolnemu w Małusach Wielkich i pani dyrektor Marioli Tomczyk za wspólnie świetnie spędzone dwa dni.