Jasełka i wieczór kolęd

Idea wspólnego oczekiwania na świeta Boże Narodzenia od kilku lat integruje uczniów, nauczycieli, rodziców oraz mieszkańców Jaskrowa. Jasełka przedstawiane przez uczniów mają zawsze otwartą formę – na widowni zasiadają Jaskrowianie oraz zaproszeni goście. W wieczorny piątek 14 grudnia do szkoły w Jaskrowie dotarli przedstawiciele władzy duchowej – arcybiskup Wacław Depo, Dawid Kover – proboszcz parafii Mstów oraz ksiądz Zdzisław Siuta. Władzę świecką reprezentowali wójt gminy Mstów Tomasz Gęsiarz, radni gminy Mstów z przewodniczącym Rady Krzysztofem Choryłkiem na czele, radni powiatu częstochowskiego, dyrektorzy szkół i placówek z terenu naszej gminy, sponsorzy i przyjaciele szkoły. Licznie zgromadzili się też mieszkańcy Jaskrowa. Widowisko jasełkowe przedstawione przez uczniów szkoły, wspólne kolędowanie i błogosławieństwo księdza arcybisku wprowadziło zebranych w świąteczny klimat. Całość spotkania przygotowali nauczyciele ZSP Jaskrów oraz przyjaciele szkoły – Joanna Tarasek, Agata Gajda, Edyta Sieradzka, Iwona Lech, Renata Dzienniak, Monika Staniec oraz od strony muzycznej – Karina Barczyk, Krzysztof Drynda (dyrektor GOK w Mstowie), Tomasz Derda, Paweł Derda, Zbigniew Derda, Urszula Zagrzewska, Andrzej Siwek, Maciej Siwek, Magdalena Wielgat. Piękną szopkę wykonali Mariusz Kurzyk i Tadeusz Kloczkowski.