Nasze ratowniczki na Konkursie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej "Uratować znaczy żyć" w KMPSP w Częstochowie

W dniu 4 grudnia 2018r.,trzy uczennice z klasy VIII wzięły udział w II Regionalnym Konkursie Dzieci i Młodzieży z Zakresu Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Uratować znaczy żyć”. Konkurs odbył się na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Celem konkursu było m.in. kształtowanie czynnych postaw prospołecznych wśród dzieci oraz młodzieży, w tym: odpowiedzialności za drugiego człowieka, niesienie pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia poszkodowanym i chorym. Przestrzeganie zasad ruchu drogowego.
W zmaganiach konkursowych wzięło udział dwadzieścia szkół z terenu województwa śląskiego. Nasze uczennice przygotowywały Panie: mgr Edyta Cyba i mgr Renata Dzienniak.

Jaskrowskie  „ratowniczki” przystąpiły do egzaminu sprawdzającego umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Zdały go bardzo dobrze, do miejsca na podium brakło im tylko pół punktu. Cieszymy się z tak wysokiego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.