Pierwszy Dzień Wiosny, Debata-Akceptacja i Życzliwość

We wtorek 21 marca 2023 r. Samorząd Szkolny przy współpracy z Panią psycholog Agatą Nowak oraz z Panią Pedagog Heleną Fułek - Ujmą, zorganizował debatę poświęconą tolerancji i akceptacji. Cały dzień przebiegał pod hasłem będącym 7 punktem Kodeksu Szkolonego „Akceptujemy i wspieramy uczniów, którzy z różnych przyczyn potrzebują naszej pomocy. Pomagamy w atmosferze życzliwości i zrozumienia”.

Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono, a każda klasa oraz świetlica szkolna udekorowała drzwi swojej sali motywami wiosennymi.

Podczas zajęć warsztatowych, uczniowie odpowiedzieli na ankietę pt. „Szkoła życzliwości” oraz mieli okazję wymyślenia i przedstawienia szkoły przepełnionej akceptacją, tolerancją, szacunkiem i życzliwością w stosunku do innych uczniów. Wszystkie klasy wykazały się dużą kreatywnością i opracowały nowatorskie projekty.

W tym dniu naszą szkołę odwiedziła Pani Ilona Kołodziejczyk - Dietetyk, która opowiedziała dzieciom o zdrowym odżywianiu się i wyjaśniła w jaki sposób wybierać odpowiednie produkty żywnościowe.

Klasy młodsze, pożegnały Zimę i uroczyście powitały Panią Wiosnę radosnymi piosenkami i wspólnym śpiewem.

M.S.