Zielone warsztaty z Cemexem

zw-22
W dniu 21 listopada 2022 r., uczniowie klasy 8 pod kierunkiem nauczycieli ZSP Jaskrów - Edyty Cyby i Moniki Staniec wzięli udział w programie edukacyjnym p.t. „Zielone warsztaty” zorganizowanym przez Fundację CEMEX. Modułowy program zawierał prezentacje oraz wspólne gry i zadania, w trakcie których uczniowie poznali teoretyczne i praktyczne zagadnienia dotyczące koncepcji zrównoważonego rozwoju, pozyskiwania alternatywnych źródeł energii i właściwej gospodarki odpadami. Zajęcia prowadzone były przez specjalistów z dziedziny zrównoważonego rozwoju oraz pracowników CEMEX.

Po części warsztatowej udaliśmy się na wspólne zwiedzanie Cementowni w Rudnikach, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z działaniem poszczególnych działów zakładu.

Firmie CEMEX dziękujemy za zaproszenie i ciekawą formę zajęć.

E.C.