Laboratoria przyszłości wrzesień

We wrześniu podczas zajęć kreatywnych w klasach I –III i klasie V zostały przeprowadzone zajęcia w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie zgłębiali tematykę  związaną z bezpieczeństwem w szkole: projektowali własne znaki bezpieczeństwa przy użyciu techniki komputerowej, uczestniczyli w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia o podobnej tematyce odbyły się na lekcjach techniki w klasie IV. Została również uruchomiona drukarka 3D, dzięki czemu dzieci miały okazję zapoznać się z drukiem przestrzennym. W klasie III na lekcji matematyki uczniowie mierzyli różnego rodzaju obiekty i przeliczali je na jednostki długości. Na lekcji plastyki w klasie VII uczniowie wykonywali  prace plastyczne inspirując się sztuką współczesną.

Na powyższych zajęciach wykorzystano sprzęt i przedmioty zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości: drukarka 3D, apteczki pierwszej pomocy, taśmy miernicze, zestaw tablic instrukcji pierwszej pomocy, farby i pędzle.

R.D.