Program Laboratoria Przyszłości

„Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).”
Więcej na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” ZSP im. Jana Pawła II w Jaskrowie pozyskała wsparcie finansowe w wysokości 60 000 złotych na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Za powyższą sumę zakupiono m.in.:

• drukarkę 3d wraz z akcesoriami,

• mikrokontrolery,

• stacje lutownicze,

• sprzęt audio-video,

• długopisy 3d,

• teleskop i inne

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, dzięki któremu zajęcia szkolne staną się bardziej atrakcyjne oraz pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania oraz zdolności np. manualne i techniczne.Sprzęt będzie wykorzystywany od 1 września 2022 na zajęciach informatyki, zajęciach dodatkowych, zajęciach technicznych, plastycznych, muzycznych.

logo-Laboratoria_Przyszlosci-logo-duze