„Śladami Stasia i Nel do Afryki” – Biwak zuchowy 21 - 23.08.2022

W niedzielę 21 sierpnia 2022 roku  wspólnie z naszą zaprzyjaźnioną gromadą z Kłomnic "Roztańczone Świetliki”" wyruszyliśmy autokarem do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Siedlcu na wspaniałą przygodę "Śladami Stasia i Nel do Afryki”.  Po dotarciu na miejsce zapoznaliśmy się z regulaminami, wylosowaliśmy nasze przydziały do szóstek, wykonaliśmy afrykańskie amulety, poznaliśmy nasze afrykańskie imiona, a potem  w naszym biwakowym kinie obejrzeliśmy edukacyjny film o Afryce oraz film pt. " Madagaskar "
W poniedziałek  po porannej toalecie, gimnastyce i śniadanku wykonaliśmy plakaty     z nazwami naszych szóstek oraz swoimi afrykańskimi imionami.Drugi dzień naszej wyprawy był pełen emocji. Po wykonaniu plakatów i chwilowej porze deszczowej odbyła się wyprawa na pustynię gdzie nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy, a nawet zbudowaliśmy piramidy.22.08.2022r. dla wielu zuchów z naszej gromady był bardzo ważnym dniem. To właśnie tego dnia zuchy za swoje zaangażowanie i postawę w trakcie minionego roku uroczyście otrzymały Pierwszą gwiazdkę tj. tytuł Zucha Ochoczego!
Wszystkim zuchom gratulujemy!
Po ogromie wyzwań, wrażeń i emocji drugi dzień biwaku zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami. W nocy czekało nas jeszcze jedno zadanie. Z  latarkami szukaliśmy tajemniczych  paczek przesłanych  przez  Fatimę, dziewczynkę  z  Tanzanii.
We wtorek nadszedł czas Pożegnania z Afryką. To była wspaniała wyprawa.
Dziękujemy dh Paulince, dh Kasi, dh Kindze oraz "Świetlikom” za wspólną zabawę i tak mile spędzony czas!  Do zobaczenia na kolejnej wyprawie!

Dh.  Grażyna Jaksender

Powrót