Wycieczka do Poznania, Gniezna i Biskupina

W dniach 6-7 czerwca 2022r. uczniowie kl. VII I VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Jaskrowie udali się Szlakiem Piastowskim na wycieczkę do Gniezna, Poznania i Biskupina.  Pierwszego dnia zwiedzili Archikatedrę  pw. Wniebowzięcia NMP i św.  Wojciecha w Gnieźnie. Podziwiali  panoramę miasta z wieży widokowej. Następnie pojechali na Stary Rynek w Poznaniu. Zobaczyli renesansowy ratusz i zwiedzili Starówkę, zamek królewski, kościół franciszkanów, katedrę poznańską na Ostrowie Tumskim oraz Muzeum Rogalowe. Wieczorem odpoczywali w hotelu „ Lechicka”. Następnego dnia podziwiali egzotyczną roślinność w Palmiarni poznańskiej, a następnie pojechali do rezerwatu archeologicznego w Biskupinie. Tam mieli możliwość zobaczenia , jak żyli Słowianie jeszcze przed naszą erą. Odbyli również rejs statkiem po Jeziorze Biskupińskim.