Dzień Ziemi w ZSP im. Jana Pawła II w Jaskrowie

Co roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, znany także jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi. Inicjatywę zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. Celem Dnia Ziemi jest promowanie postaw ekologicznych oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat zagrożeń, jakie dotykają naszą planetę. W tym roku święto odbywa się pod hasłem "Inwestujmy w naszą planetę"

Z tej okazji uczniowie ZSP w Jaskrowie wzięli udział w konkursie na najciekawszą gazetkę klasową o tematyce ekologicznej oraz konkursie plastycznym. Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością. Niełatwo było wyłonić zwycięzców. Komisja konkursowa w składzie nauczycieli: W. Kołodziejskiej, B. Arciszewskiej, I. Sieradzkiej oraz uczniów: N. Kluźniak, A. Rumin, W. Gągały i S. Jaszczyk uwzględniając wkład własnoręcznego wykonania prac postanowiła przyznać I-e miejsce klasie czwartej, II-e klasie drugiej i III-e miejsce klasie szóstej, natomiast pozostałym wyróżnienia.

Dyplomy za udział w konkursie plastycznym otrzymali również uczniowie klasy pierwszej:
Lena Szlosek i Kacper Szymczyk.

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!