Przedszkolaki z wizytą w bibliotece szkolnej

W dniu 11.03.2021r. przedszkolaki  z panią Edytą Sieradzką i Iwoną Lech odwiedziły szkolną bibliotekę. Dla dzieci była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Pani Renata Dzienniak opowiedziała dzieciom bajkę, a następnie,  zaprosiła dzieci do ,,Królestwa Książek’’. Maluchy z dużym zaangażowaniem chwaliły się znajomością literek: próbowały odczytać tytuły książek, odgadywały wskazane litery. W czasie pobytu w bibliotece dzieci miały też możliwość zapoznania się ze zbiorami biblioteki. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na półkach. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się dział książek dla dzieci. Wszystkim podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem i jak dbać o książki. Na zakończenie spotkania , panie opiekunki wypożyczyły dzieciom wybrane książeczki, tak aby móc je czytać w przedszkolu.