SZKOLNE OBCHODY DNIA BEZPIECZNEGO INTERNET

We wtorek, 9 lutego, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo dzień ten świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Tegorocznej edycja organizowana jest pod hasłem „Razem dla lepszego Internetu!”. Podczas obchodów DBI 2021 organizatorzy chcą zaprosić do wspólnego działania aby Internet był bezpieczniejszym i lepszym miejscem dla wszystkich, a w szczególności dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji na ten temat można znaleźć
w linku:https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/dzien-bezpiecznego-internetu-2021

Natomiast na terenie szkoły równolegle podejmowaliśmy różne działania. Wychowawcy w klasach poruszali tematykę bezpiecznego korzystania z Internetu. Podobne treści były też przekazywane na zajęciach informatyki. Uczniowie z klas młodszych wykonali w szkole plakaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Ich wspólny wysiłek można było podziwiać na szkolnych korytarzach. Starsi uczniowie zaktywizowali się on-line. Wzięli udział w tworzeniu prezentacji multimedialnych, w których poruszali tematykę bezpiecznego Internetu. Prezentacje multimedialne wykonywali zarówno w języku polskim, jak i angielskim.Warto dodać, że prace wykonane
w języku angielskim zostały udostępnione na platformie eTwinning w ramach udziału naszych uczniów w międzynarodowym projekcie pt. „Lots of Languages”.

Zapraszamy do oglądania prac naszych podopiecznych na nowo powstałym kanale „Sympatycy Szkoły w Jaskrowie” w serwisie Youtube! ;)

Link do Youtube:  https://www.youtube.com/channel/UCULjjNikatF-Y4bcbAcD69A

Organizatorami  Dnia Bezpiecznego Internetu byli nauczyciele: Renata Dzienniak, Adrian Kowalczyk, Monika Staniec

Powrót