Jaskrowskie „Żywioły” o bchodziły rocznicę powstania Szarych Szeregów

„Szare Szeregi, w  szarych mundurach, harcerska brać …”

„Dzień mundurowy” w szkole i wystawa tematycznych plakatów wykonanych przez uczniów z  klas IV-VIII -  to najważniejsze formy tegorocznych obchodów powstania Szarych Szeregów jakie zorganizowano w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaskrowie.

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną panującą w kraju, tegoroczne obchody zorganizowano w innej, niż dotychczas, formie. Oprócz wspomnianego „dnia mundurowego” i wystawy prac plastycznych, w programie szkolnych obchodów  znalazło się również informowanie wszystkich uczniów o charakterze święta – czyli czym były SZARE SZEREGI, kiedy i w jakim celu powstały oraz dlaczego zapisały się tak znacząco  w historii współczesnej Polski.

Tegoroczne obchody rocznicy  powstania Szarych Szeregów w ZSP w Jaskrowie odbyły się w poniedziałek 28.września, a nad ich organizacją pracowali: dyr. Robert Knysak i dh. Monika Derda.

g.