Bal Zuchów

Od jesieni  ubiegłego roku w  jaskrowskiej szkole działa  Gromada Zuchowa „Przyjaciele Pana Kleksa”. Dzieci, które postanowiły przeżyć wspaniała zuchową przygodę, mają możliwość spotkań w każdy poniedziałek o godzinie 12.35. Zuchy bardzo chętnie uczęszczają na zbiórki, aby posłuchać gawęd, które opowiada drużynowa, pobawić się wspólnie w pląsy i gry  oraz tworzyć przepiękne i bardzo kreatywne zuchowe majsterki.

Można wymienić wiele powodów na bycie Zuchem. Do najważniejszych z pewnością zaliczamy możliwość przyswojenia sobie takich wartości jak patriotyzm, odwaga i przyjaźń. Poza tym Zuchy mają możliwość nauki samodzielności, rozwijania swoich zainteresować i ukrytych talentów, nauki kreatywnego myślenia, spędzania czasu wśród rówieśników, a także poznania zuchów i harcerzy z innych zastępów i gromad.

W minioną sobotę 15 lutego,  Gromada Zuchowa „Przyjaciele Pana Kleksa”  świetnie bawiła się podczas  Balu Zuchowego zorganizowanego przez  druhnę Anetę  Mizerę ze  Szkoły  Podstawowej nr. 27, w pobliskim  Mirowie.
Po oficjalnym powitaniu rozpoczęła się pełna niezliczonych atrakcji zabawa taneczna. Wszystkie gromady zuchowe pięknie przebrane  zaprezentowały przygotowane specjalnie na tę okazję karnawałowe okrzyki.

Skoro była to zabawa walentynkowa, nie mogło obejść się bez losowania między gromadami pieczołowicie przygotowanych  kartek walentynkowych.  Nasze Zuchy miały także możliwość udziału w licznych  konkursach i zabawach  integracyjnych  z gromadami  z Blachowni, Janowa, Mirowa  i  Żurawia. Słodki  poczęstunek umilił wspólnie spędzony czas.

Serdeczne podziękowania za umożliwienie gromadzie zuchowej udziału w zabawie składamy   naszemu  Namiestnictwu w osobach: druhny Pauliny, druha Tomka ,druha Bogdana oraz druha Zbyszka.  Dziękujemy również rodzicom  zaangażowanym w rozwój i opiekę nad  naszymi zuchami.

CZUJ

Druhna Grażyna  Jaksender