Wyjazd do filharmonii

W  jesienny poranek 21 listopada 2019 r.  uczniowie kl. I- III  wyjechali do filharmonii im. Bronisława  Hubermana  w Częstochowie na poranek muzyczny pt. „Grają bo drgają”.  Konferansjer - Pani  Małgorzata Owczarek wprowadziła  młodych melomanów do  Krainy  Muzyki wykonywanej na instrumentach stroikowych drewnianych, czyli oboju, fagocie i klarnecie. Dzieci miały okazję obejrzeć, dotknąć i porównać stroiki  do tych instrumentów. Wysłuchały m.in.  muzykę Ennio Morricone do filmu „Misja”, fragmentów „Divertimento” i  „Eine Kleine Nachtmusik” Wolfganga  Amadeusza  Mozarta. Wiele z dzieci  po raz pierwszy  przyjechały  do filharmonii, dlatego z ciekawością obejrzały imponujący gmach, wystrój sali kameralnej oraz nauczyły się odpowiedniego zachowania  podczas koncertu .

Grażyna  Jaksender