Pieczenie ziemniaka po harcersku

W piątek 25. października drużyny harcerskie i zuchowe należące do Szczepu „Skała” spotkały się na tradycyjnym już pieczeniu ziemniaka. Z naszej szkoły, w tym radosnym święcie, wzięła udział grupa uczniów z klas V-VI  – chętnych do wstąpienia do jaskrowskiej drużyny „Żywioły”.

W tym roku spotkanie harcerskiej braci odbyło się na przykościelnym terenie w pobliżu Klasztoru w Wancerzowie.

Jak co roku, tak i tym razem, każda drużyna otrzymała od swoich instruktorów zadania do wykonania. Było to min. wykonanie sałatki owocowej dla wszystkich harcerzy i zuchów, rozpalenie ogniska czy usypanie wysokiej góry z liści. Po wykonaniu swoich zadań był czas na gry i zabawy sportowe.

Punktem kulminacyjnym spotkania na świeżym powietrzu była oczywiście degustacja upieczonych w ognisku ziemniaków oraz sałatki owocowej wykonanej przez wszystkie dziewczęta.

Opiekę nad harcerzami i zuchami sprawowali instruktorzy: phm. Tomasz Derda, pwd. Robert Knysak,pwd. Beata Sieradzka,pwd. Aneta Pałczyńska i druhna Grażyna Jakubczak.

g.