Pieszy rajd do Mstowa uczniów klasy V

Kiedy został wybudowany kościół w Wancerzowie, jaką pełnił rolę przez wiele wieków, jacy polscy królowie bywali w jego murach, dlaczego powstał kompleks stodół w Mstowie, jak nazywała się kiedyś obecna ulica Kilińskiego w Mstowie oraz gdzie znajdują się pozostałości cmentarza żydowskiego – to tylko niektóre pytania, na które odpowiedź usłyszeli uczniowie klasy V, którzy dnia 20.09.2019 r. wybrali się na rajd do Mstowa.

Przewodnikiem rajdu była pani Wioletta Kołodziejska – nauczyciel geografii, która zapoznała uczniów z historią odwiedzanych miejsc oraz z ciekawostkami z nimi związanymi.

Pod okiem opiekunów pań: M. Staniec i G. Jakubczak, uczestnicy rajdu oglądali również z bliska Skałę Miłości, odpoczywali nad Zalewem Tasarki, jedli lody na Mstowskim Rynku oraz wysłuchali ciekawej mstowskiej „Legendy o Dobrej”.

Po powrocie do szkoły wszyscy potwierdzili zgodnie, że nie trzeba wyjeżdżać daleko, by coś ciekawego zobaczyć.