Akcja - Sprzątanie świata

W piątek 20  września 2019r., wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączył się w akcję „Sprzątanie świata”.

Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauki segregacji śmieci, kształtowania nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Ruch Sprzątanie Świata wywodzi się z Australii i został zapoczątkowany w 1989r. Obecnie w akcji bierze udział 160 państw oraz około miliona wolontariuszy.

Tego dnia uczniowie klasy III i IV pod opieką pań G.Jaksender i E.Cyby udali się w teren. Wyposażeni w worki i rękawiczki ruszyli do walki o czysty teren wokół szkoły. Starsi sprzątali skwer przed szkołą, młodsi postanowili zadbać o nasz mini ogród botaniczny.

Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem. Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać, by nasze otoczenie było czyste i zadbane.