Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Pożegnanie ósmoklasistów.

Ostatni dzień w szkole to czas podsumowań, to czas refleksji dla nauczycieli, a dla uczniów nadzieja na nagrody i oczywiście na wspaniałe wakacje. Zawsze jest to dzień bardzo uroczysty. Swoją obecnością zaszczycili nas z-ca wójta Gminy Mstów Małgorzata Grabowska, radni Jaskrowa Mieczysława Gaudy i Bogusław Gawron oraz proboszcz naszej parafii ksiądz Dawid Kover. W tym roku przeżywaliśmy historyczne chwile, gdyż po raz pierwszy po latach przerwy mury naszej szkoły opuszczali uczniowie klasy VIII. Wcześniej, bo 7 czerwca 2019 r. odbył się dzięki inicjatywie i zaangażowaniu rodziców pożegnalny bal ósmoklasistów – popularny KOMERS.

Dzień 19 czerwca 2019 r. był ostatnim dniem wspólnie spędzonym w murach tej szkoły, dlatego radość z wakacji przeplatała się ze świadomością zakończenia pewnego etapu w życiu tych młodych ludzi. W efekcie w niejednym oku zakręciła się łezka, a uściskom i ciepłym słowom nie było końca. W krótkim występie absolwenci podziękowali wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za trud wychowania, życzliwość i zrozumienie. Klasę ósmą pożegnał dyrektor szkoły Robert Knysak, który dokonał krótkiego posumowania osiągnięć uczniów kończących szkołę wspominając o sukcesach w konkursach i wysokich wynikach egzaminów. Przedstawiciele klasy siódmej i szóstej, wolontariusze i harcerze żegnając swoich starszych kolegów podarowali im pamiątkowe upominki. Następnie absolwenci złożyli ślubowanie i odebrali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, a najlepsi nagrody książkowe.

W dalszej części uroczystości przyszedł czas na wyróżnienia i nagrody dla pozostałych klas. Już po raz drugi przyznano nagrody specjalne, tzw. Oskary, które ufundowali Radni Gminy Mstów sołectwa Jaskrów ubiegłej kadencji M. Gaudy, B. Gawron i A. Gawron oraz Radny Powiatu Częstochowskiego R. Knysak. Fundatorzy wręczyli w tym roku OSKARY następującym uczniom klas 4-8: Mai Nazar (kl.IV), Aleksandrze Rumin (kl.V), Alicji Gawron (kl.VI), Wiktorii Ceglarz (kl.VII) oraz Aleksandrze Cyba (kl. VIII).

Na koniec głos zabrała pani v-ce wójt Małgorzata Grabowska, która życzyła absolwentom sukcesów i powodzenia na dalszej drodze, a wszystkim udanych wakacji.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/19 przygotowały wychowawczynie klasy 8, 7 i 6 - E.Cyba, A. Gajda i R. Dzienniak. W oprawę muzyczną i plastyczną zaangażowały się panie K. Barczyk, E. Sieradzka, I. Lech i G. Jaksęder.

Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody, a następny dzwonek dopiero we wrześniu.