Bezpiecznie podczas wakacji

Dnia 18 czerwca 2019r. na zaproszenie dyrektora szkoły przybyli policjanci z Komisariatu Policji w Kłomnicach i przeprowadzili prelekcję dla uczniów całego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Celem spotkani było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród uczniów. Funkcjonariusze policji przypomnieli dzieciom i młodzieży zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówił jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy, przypomniał zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku. Policjant przestrzegał również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.
Uczniowie aktywnie brali udział w prelekcji, zadawali policjantom pytania i chętnie udzielali im odpowiedzi.