II Środowskowy Festyn Rodzinny w Jaskrowie

Występy uczniów ZSP w Jaskrowie, pokaz strażacki oraz pokoleniowe zmagania sportowe to tylko niektóre atrakcje, które czekały na uczestników II Środowiskowego Festynu Rodzinnego, który odbył się w sobotę 1 czerwca 2019r.

W organizację imprezy włączyło się szerokie grono jaskrowskiego środowiska: uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi placówki, Rada Rodziców, panie z lokalnego KGW, strażacy OSP w Jaskrowie, Radni Gminy Mstów -sołectwa Jaskrów (Mieczysława Gaudy, Mariola Juszczyk, Bogusław Gawron), Sołtys – Krystyna Tyras i Rada Sołecka. Wsparcia organizacji udzielił też Urząd Gminy w Mstowie oraz sponsorzy.

Na pikniku nie zabrakło lokalnych władz gminnych: Wójta Gminy Mstów-Tomasza Gesiarza, Zastępcy Wójta-Małgorzaty Grabowskiej oraz Skarbnika Gminy Mstów - Marii Skibińskiej.

Oficjalnego rozpoczęcia pikniku dokonał dyrektor ZSP Jaskrów Robert Knysak, który koordynował całość działań organizacyjnych. Kiedy mikrofon przejął DJ Maciek przyszedł czas na występy uczniów. Wszyscy zgromadzeni przed sceną mogli obejrzeć min. „Krakowiaka” w wykonaniu uczniów kl. I, „Zasiali górale” (kl.II), pokaz Zumby w wykonaniu uczennic z kl. VI oraz ich młodszych koleżanek z kl. I-III. Pokazy taneczne przeplatane były występami solistek, które prezentowały znane i lubiane przeboje także w języku angielskim.

Wiele się działo również poza sceną. Na boiskach szkolnych rozegrano mecze piłki nożnej i siatkowej, w których rywalizowały dzieci z rodzicami. W pokoleniową rywalizację włączył się również Wójt Gminy Mstów – Tomasz Gęsiarz. Jako namiętny fan piłki nożnej i czynny zawodnik, dał się ponieść sportowym emocjom i wziął udział w tym nietypowym meczu.

Trzeba podkreślić, że tego dnia na przyszkolnym placu działo się naprawdę wiele. Wspomnieć tu należy min. o pokazie w wykonaniu OSP w Jaskrowie (zorganizowanym pod czujnym okiem prezesa Bogdana Kubicy i druha Przemysława Kiliańczyka) oraz o kulinarnej inicjatywie pań z miejscowego KGW kierowanego przez Małgorzatę Kwiecień, które pod hasłem „Wiejska chata” serwowały polskie przysmaki takie jak smalec i ogórki kiszone. Kuchenne przysmaki uzupełniały potrawy z grilla, tradycyjna grochówka serwowana z wojskowej kuchni oraz wata cukrowa. Tu prym wiedli rodzice, których działania koordynowała Rada Rodziców ZSP w Jaskrowie (Katarzyna Palarz, Agata Kurzyk, Justyna Radecka, Magdalena Szuba, Andrzej Lenort).

Z myślą o najmłodszych uczestnikach festynu przygotowano takie atrakcje jak: zaplatanie warkoczyków, malowanie twarzy oraz Hayde Park, czyli miejsce, gdzie każdy maluch mógł popróbować swoich sił w malowaniu na dużych arkuszach papieru.

W programie pikniku rodzinnego nie mogło zabraknąć akcentu harcerskiego. Piosenki z harcerskiego śpiewnika dobrze wkomponowały się w atmosferę imprezy, a zatańczona przez 10 JDW ŻYWIOŁY „Belgijka” wprawiła wszystkich w zachwyt.

Organizatorzy festynu uważają tegoroczną imprezę za udaną, ale podkreślają, że tylko wspólna praca i wysiłek całego środowiska Jaskrowa sprawiła, że udało się tak wiele osiągnąć. Nie bez przyczyny przecież mówi się, że w jedności siła. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy.

g.


 


 


 


 

Powrót